Динамо (Загреб) направи изненадваща грешна стъпка в хърватското първенство. Тя дойде между двата мача с Лудогорец от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Отборът на Анте Чачич стига само до 1:1 при визитата си на непретенциозния Вараждин в мач от четвъртия кръг и вече не е с пълен актив.

Динамо игра силно само между 25-ата минута и края на полувремето. Натискът на “модрите” даде резултат секунди преди почивката, когато Петар Бочкай центрира от левия фланг, а Дарио Шпикич засече точно с глава.

През втората част шампионите се опитаха с минимум усилия да вземат трите точки, но бяха наказани от юношата на Хайдук Микеле Шего в 63-ата минута. Той вкара за 1:1 след пас на Андрис Ерера, а Динамо така и не успя да отговори.

Съперникът на Лудогорец е лидер в Хърватия с 10 точки от 4 мача, Хайдук е втори с 6, но има и два мача по-малко.

Реваншът между Динамо и Лудогорец е във вторник от 21:00 часа. Хърватският гранд спечели първата среща в Разград с 2:1.