Българският национал Валери Домовчийски игра четири минути за Херта при победата с 3:0 като гост на Хановер в мач от 18 кръг на Бундеслигата. Това бе първи успех за тима от Берлин в първенството от 8 август, когато също победи Хановер, но с 1:0.

“Старата дама” си гарантира успеха след половин час игра, когато в 30-ата минута Лукас Писчек откри резултата, а три минути по-късно Рафаел удвои след асистенция на Рамос. Десет минути преди края на мача Теофанис Гекас вкара първия си гол с екипа на Херта за 3:0, а в 86-ата минута отстъпи мястото си на Домовчийски.

Байер (Леверкузен) се върна начело на класирането, след като победи Майнц с 4:2. “Аспирините” бяха отстъпили временно лидерската позиция след снощната победа на Байерн с 2:0 над Хофенхайм. Майнц откри резултата на “БайАрена” още в 8-ата минута чрез капитана си Тим Хоогланд, но до 30-ата минута последваха три гола за Байер. Точни бяха Михал Кадлец, Транкило Барнета и Тони Кроос. Нико Бунгерт върна едно попадение в 67-ата и съхрани надеждите на гостите за спечелване на точка, но два минути преди края на това бе сложен край с попадението на Ерен Дердийок.

Вердер записа втора поредна загуба в първенството, след като допусна поражение с 0:1 при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт). Хамбургер се изкачи на трето място в класирането след победата с 2:0 над Фрайбург като гост./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 18 КРЪГ
От 15 януари (петък)
Байерн – Хофенхайм 2:0
1:0 Мартин Демикелис (35), 2:0 Мирослав Клозе (86)

На 16 януари (събота)
Хановер – Херта 0:3
0:1 Лукас Писчек (30), 0:2 Рафаел (33), 0:3 Теофанис Гекас (80)

Айнтрахт (Франкфурт) – Вердер 1:0
1:0 Марко Рус (57)

Борусия (Мьонхенгладбах) – Бохум 1:2
0:1 Станислав Шестак (12), 0:2 Златко Дедич (36), 1:2 Фабиан Бекер (80)

Хамбургер – Фрайбург 2:0
1:0 Марсел Янсен (7), 2:0 Младен Петрич (55)

Байер (Леверкузен) – Майнц 4:2
0:1 Тим Хоогланд (8), 1:1 Михал Кадлец (15), 2:1 Транкило Барнета (19), 3:1 Тони Кроос (30), 3:2 Нико Бунгерт (67), 4:2 Ерен Дердийок (88)

ПРЕДСТОЯЩИ
19:30 часа Щутгарт – Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 25 мача, 13 победи за Щутгарт, 4 равенства, 8 победи за Волфсубг

На 17 януари (неделя)
16:30 часа Шалке 04 – Нюрнберг (Евроспорт 2 България)
Баланс: 45 мача, 21 победи за Шалке 04, 12 равенства, 12 победи за Нюрнберг

18:30 часа Кьолн – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 73 мача, 25 победи за Кьолн, 19 равенства, 29 победи за Борусия (Дортмунд)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.