Шампионът Борусия (Дортмунд) успешно продължава да защитава трофея си от Купата на Германия през миналия сезон, след като разби у дома Хановер с 5:1 и се класира за 1/4-финалите на турнира. Още в самото начало Марио Гьотце (3) се възползва от пас на Кевин Гроскройц и вкара за 1:0, а полският национал Якуб Блашчиковски (18) покачи на 2:0 след асистенция на Марко Ройс. С втория си гол в мача Гьотце (40) направи нещата 3:0, а след почивката Хановер върна едно попадение чрез Маме Диуф (79), получил извеждащ пас от Саболч Хусти за 3:1. Накрая Марио Гьотце (84) оформи хеттрика за 4:1, а Роберт Левандовски (90) фиксира крайното 5:1

В друга осминафинална среща от надпреварата Щутгарт елиминира втородивизионния Кьолн след домакински успех с 2:1. Швабите поведоха с комфортна преднина от два гола, след като Кристиан Гентнер (31) получи пас от Ибрахима Траоре за 1:0, а Ведад Ибишевич (35) покачи на 2:0 след точно изпълнение на дузпа. След почивката Кристиан Клеменс (80) върна надеждите на „козлите” за нещо повече в мача, след като бе точен за 2:1. До края на мача обаче домакините запазиха крехката си преднина и се класираха за 1/4-финалите на турнира.