Борусия (Дортмунд) изключително драматично се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Германия, след като победи като гост лидера във Втора Бундеслига Фортуна (Дюселдорф) с 5:4 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията двата тима не успяха да си вкарат гол и завършиха 0:0. От 34-ата минута до края на мача пък Дортмунд игра с човек по-малко на терена, след като втори жълт картон получи бранителят на „жълто-черните” Патрик Овомойела. В намален състав гостите предимно се бранеха и по-добрите положения за гол имаха играчите на Фортуна (Дюселдорф), но невероятни намеси на вратаря Роман Вайденфелер предотвратиха гол във вратата на Дортмунд. При изпълнението на дузпите всички играчи на Дпртмунд реализираха, докато при четвъртата дузпа за Фортуна Вайденфелер успя да улови удара на Бьокер. Решителната пета дузпа за вестфалци реализира хърватина Иван Перишич, който класира тима си за 1/4-финалите на турнира.

В друг двубой от 1/8-финалите на надпреварата Хофенхайм надви у дома новака в Бундеслигата Аугсбург с 2:1 и също продължи в следващата фаза. Босненецът Сеяд Салихович даде аванс на домакините в 23-ата минута, но в 37-ата Аугсбург се върна в мача с гол Томас Оерл. Крайното 2:1 оформи друг босненец Ведад Ибишевич в 49-ата минута.