Борусия (Дортмунд) постигна първата си победа в Бундеслигата от два месеца насам, след като в мач от 11 кръг се наложи с 1:0 над Борусия (Мьонхенгладбах).

„Жълто-черните“ нямаха успех за първенство от 13 септември (3:1 над Фрайбург), а след това записаха едно равенство и шест загуби, като в последните си пет мача имаше пет поражения.

Това беше първа загуба за тима от Мьонхенгладбах от началото на първенството. Така „жребците“ останаха на седем точки зад лидера в класирането Байерн и на три точки зад втория Волфсбург.

Единственото попадение в мача беше автогол на германския национал Кристоф Крамер в 58-ата минута, който прати топката във вратата в опит от центъра да върне към излезлия напред вратар Ян Зомер.

Радостта от победата на Борусия (Дортмунд) беше помрачена от поредната контузия в състава на Юрген Клоп. Седем минути преди края Сократис Папастатопулос получи травма и беше принудително заменен от Матиас Гинтер.

Успехът позволи на „жълто-черните“ да напуснат зоната на изпадащите, където заемаха последното място в класирането. Тимът от Дортмунд вече е 15-и с 10 точки.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 11 КРЪГ
07.11.14
21:30 ч.
Херта – Хановер 0:2
0:1 Джими Бриан (44), 0:2 Хироши Киотаке (76)
08.11.14
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Майнц 0:0
08.11.14
16:30 ч.
Аугсбург – Падерборн 3:0
1:0 Томас Вернер (7), 2:0 Томас Вернер (47), 3:0 Калсен-Бракер (68)
08.11.14
16:30 ч.
Хофенхайм – Кьолн 3:4
1:0 Адам Шалай (2), 1:1 Павел Олковски (5), 1:2 Матиас Леман (12), 1:3 Антъни Ужа (35), 2:3 Роберто Фирмино (39), 3:3 Роберто Фирмино (45), 3:4 Павел Олковски (83)
08.11.14
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Байерн 0:4
0:1 Томас Мюлер (22), 0:2 Томас Мюлер (22), 0:3 Томас Мюлер (22), 0:4 Шердан Шакири (86)