Монако допусна обрат от 2:1 до 2:3 и загуби у дома от Олимпик (Марсилия) в южняшкото дерби от четвъртия кръг на френската Лига 1.

През първата част падна само едно попадение и то в добавеното време, когато Костас Митроглу (45+1) даде аванс на гостите след асистенция на Дмитри Пайе.

„Монегаските“ направиха пълен обрат в началото на второто полувреме с голове на Юри Тилеманс (48) и Радамел Фалкао (53), но твърде рано решиха, че са си свършили работата.

Флориан Товен (74) изравни след подаване на Хироки Сакай, а след това сам изведе Валер Жермен (89), който донесе трите точки за марсилци в самия край. В добавеното време Камил Глик вкара гол за домакините, но той бе отменен заради нарушение в атака.

След втората си поредна загуба Монако е незавидната 13-а позиция с 4 точки. Олимпик (Марсилия) пък записа втори пореден успех и заема пето място със 7 точки.