Воденият от Станимир Стоилов Астана записа драматична победа в четвъртия кръг на първенството на Казахстан. Тимът от Мъри се наложи с 2:1 като гост на Шахтьор (Караганда), а головете за шампионите паднаха в последните минути на мача, който се игра на стадион „Металург“ в Темиртау.

Михаил Габишев даде аванс на домакините в 63-ата минута. Две минути преди края на срещата Жуниор Кабананга изравни за Астана. Беларуският халф Иван Маевски донесе победата на гостите с попадението си във втората минута на добавеното време.

С този успех Астана събра актив от 7 точки и излезе на четвърто място, изпреварвайки Иртиш (Павлодар) на Димитър Димитров заради по-добра голова разлика. Тобол е трети също със 7 точки. Лидер е Ордабаси, където играе Преслав Йорданов, с 10 точки. Стойчо Младенов и Кайсар на втори, също с 10 точки, но по-лоша голова разлика.