Изключителната финална драма в Чемпиъншип продължава с пълна сила. Брайтън достигна до равенство у дома срещу Дарби Каунти с гол в 95-ата минута и човек по-малко.

„Овните“ поведоха в резултата с гол на Андреас Вайман в 71-ата минута. Седем минути преди края на редовното време Люис Дък от Брайтън получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко.

"Чайките" все пак стигнаха до изравнително попадение с последната си възможност. При изпълнение на корнер Джеймс Уилсън стреля, топката рикошира и залъга вратаря на гостите, за да влезе в мрежата за крайното 1:1.

Така тимът продължава да бъде с равен брой точки с първия Мидълзбро. До края на сезона остава един кръг, в който ще бъде решено всичко. В него Боро приема в директна битка Брайтън. Трети е тимът на Бърнли, който има с точка по-малко, но и мач по-малко. Първите два отбора в крайното класиране печелят директна промоция за Висшата лига. Класиралите се от трето до шесто играят плейофи.