Англия и Италия завършиха 1:1 в контролата им, която се игра на "Уембли" в Лондон. Преди началото с минута мълчание и аплодисменти бе отдадена почит на починалите Давиде Астори, Сирил Реджис и Джими Армфийлд. Джейми Варди (26) се разписа преди почивката, а след използване на системата за видеоповторения (ВАР) в края "адзурите" получиха дузпа и Лоренцо Инсиние (87-дузпа) ги спаси от загуба. Воденият от Гарет Саутгейт тим допусна първи гол от 624 минути, а италианците се разписаха за пръв път в последните си четири мача.

Рахим Стърлинг и Джейми Варди действаха в атаката на „трите лъва”, които пак бяха без голмайстора си Хари Кейн, лекуващ травма в глезена. Гостите пък бяха с трио в нападение - Лоренцо Инсиние, Чиро Имобиле и Антонио Кандрева.

Имобиле направи първия по-сериозен пропуск в мача, след като в 16-ата минута засече центриране на Кандрева и прати топката над вратата. В 23-ата минута домакините отвърнаха, след като Стърлинг изведе Варди, чийто удар бе спасен от вратаря Донарума. Три минути по-късно Стърлинг бе спънат на границата на наказателното поле, но съдията пусна авантаж и Джейми Варди отбеляза за 1:0.

До края на полувремето Марко Пароло от гостите и Ашли Йънг от домакините не успяха да намерят очертанията на вратата от изгодни позиции.

След почивката в 57-ата минута Окслейд-Чембърлейн отправи далечен удар, но Донарума се намеси. Минута по-късно на отсрещната врата Имобиле шутира по земя и не затрудни Бътланд. В 62-ата минута Рахим Стърлинг опита удар от далечна дистанция, но той не представляваше проблем за Донарума.

В 73-ата минута Лоренцо Инсиние шутира от фаул, но не намери очертанията на вратата. Шест минути по-късно Жоржиньо изведе Инсиние зад защитата и след удара на нападателя само сантиметри го разделиха нападателя от гола.

„Скуадра адзура” стигна до изравнителен гол в 87-ата минута, когато Лоренцо Инсиние реализира дузпа, спечелена от влезлия като резерва Федерико Киеза след съприкосновение с Джеймс Тарковски. Съдията използва видеоповторение, за да потвърди решението си.

Англия – Италия 1:1
1:0 Джейми Варди (26), 1:1 Лоренцо Инсиние (87-дузпа)

Съставите
Англия: Бътланд, Уокър, Стоунс (73-Хендерсон), Тарковски, Дайър, Чембърлейн (60-Лалана), Лингард (71-Куук), Трипиър (60-Роуз), Йънг, Стърлинг, Варди (70-Рашфорд)
Селекционер: Гарет Саутгейт

Италия: Донарума, Де Шилио, Бонучи, Ругани, Дзапакоста, Пелегрини (79-Галиардини), Жоржиньо, Пароло, Инсиние, Кандрева (56-Киеза), Иммобиле (63-Белоти)
Селекционер: Луиджи Ди Биаджо

Лондон, стадион: "Уембли"
Съдия: Дениз Айтекин (Германия)
Жълти картони: Чембърлейн, Уокър, Йънг (Англия)