Ланс елиминира Лориен с 4:2 след дузпи като гост в мач от осминафиналите за Купата на Франция. Двубоят завърши при резултат 1:1 в редовното време а при дузпите гостите имаха повече късмет и се класираха за четвъртфиналите на турнира.

Ланс излезе напред в резултата в 21-ата минута, когато Анжело Фюжини реагира най-бързо при рокиширала топка и я прати в мрежата на Лориен.

В 78-ата минута Жан-Виктор Макенго стреля от границата на наказателното поле, но бе спрян от левия страничен стълб.

Лориен стигна до изравнително попадение в 84-ата минута. Енцо льо Фе изпълни перфектно пряк свободен удар и техничния му удар влезе в левия ъгъл, с което вкара двубоя в дузпи.

При дузпите героят с изравнителното попадение Енцо льо Фе сбърка при първото изпълнение на Лориен, а другият пропуск от бялата точка бе на Ибрахима Коне.