Отборът на Дженоа победи градския съперник Сампдория с 1:0 в отложен мач от 17-ия кръг на италианската Серия "А". Единственият гол в мача отбеляза бразилецът Рафиня в 55-ата минута.

Срещата бе доста равностойна с немалко голови положения пред двете врати. В крайна сметка нападателите на двата тима не бяха много концентрирани в завършващата фаза и до края на първото полувреме не паднаха попадения.

След почивката в 55-ата минута Рафиня получи една топка пред наказателното поле от Родриго Паласио и с бомбен удар не остави никакви шансове за реакция на вратаря Джанлука Курчи. До края на мача Сампдория опита всички по силите си да изравни,но така и не успя.

С победата си Дженоа вече е на 11-а позиция с 32 точки, докато Сампдория се свлече до 13-ото място с актив от 30 точки. /БЛИЦ