Еквадор и Англия завършиха 2:2 в контрола, играна на стадион "Сън Лайф" в Маями Гардънс (САЩ). Нападателят на Манчестър Юнайтед Антонио Вaленсия откри след удар с глава за символичните домакини още в 8-ата минута, но Уейн Рууни изравни в 29-ата с добавка. Пред това топката се отби от гредата след шут на Рики Ламбърт.  Звездата на “червените дяволи” имаше проблеми с контузии в навечерието на предишните две световни първенства през 2006 и 2010 година, но сега се намира в отлична форма. Уейн Рууни има 39 гола в 92 мача с екипа на "трите лъва".

Новото попълнение на Ливърпул Рики Ламбърт направи обрата пълен в 51-ата минута след асистенция на Рос Баркли. Аройо в 70-ата минута обаче отново възстанови равенството 2:2, след като изненада вратаря Фостър с далечен шут. Съперниците завършиха с по 10 души. А. Валенсия и Рахийм Стърлинг получиха червени картони в 79-ата минута за сбиване. Англия е в група "Д" с отборите на Италия, Уругвай и Коста Рика на Мондиала. Този двубой бе последна проверка за Еквадор преди турнира, докато Англия има още една контрола срещу Хондурас на 7 юни.

ЕКВАДОР: Бангура, Паредес (90-Ахилер), Гуагуа, Ерасо, Айови, А. Валенсия, Нобоа (50-Мендес), Груасо (90-Сариама), Монтеро (68-Аройо), Кайседо (46-Рохас), Е. Валенсия (83-Ибара)

АНГЛИЯ: Фостър, Шоу (74-Стоунс), Джоунс, Смолинг, Милнър, Чембърлейн (63-Фланаган), Лампард, Баркли (84-Хендерсън), Уилшър (87-Лалана), Рууни (65-Стърлинг), Ламбърт (84-Уелбек)