Задава се ново Ел Класико за Купата на краля. Барселона се класира за полуфиналите в турнира, където ще срещне вечния враг Реал (Мадрид). Каталунците победиха Малага с 4:2 в четвъртфинал-реванш и след 2:2 в първата среща продължават напред.

Педро откри резултата още в 8-ата минута, след като засече с глава центриране на Дани Алвес. Хоакин Санчес изравни в 12-ата след асистенция на Дуда. Младият татко Жерар Пике (б.а. - половинката му Шакира роди момче и го кръсти Милан) отново изведе блаугранас напред 4 минути след почивката. В 67-ата минута Лео Меси бе изведен сам срещу стража на домакините, но стреля в тялото му. Последва светкавична контра на Малага, която бе завършена безпощадно от Роке Санта Крус.

Нападателят на домакините получи топката и с удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Пинто – 2:2. Играта доста се изнерви и съдията показа цели 8 жълти картона.

После обаче класата си каза думата и гостите удариха смъртоносно на два пъти. Четвърт час преди края брилянтна комбинация между Фабрегас и Иниеста матира отбраната на домакините. 4 минути по-късно Дани Алвес напредна по дясното крило и с перфектно центриране сложи топката на главата на Меси, който я запрати неспасяемо в долния ляв ъгъл за 2:4. Така каталунският ще трябва продължи защитата на трофея си с два мача срещу Реал (Мадрид), докато другият финалист ще излъчат Атлетико (Мадрид) и Севиля.

Малага- Барселона 2:4
0:1 Педро (8), 1:1 Хоакин (12), 1:2 Пике (49), 2:2 Санта Крус (68), 2:3 Иниеста (76), 2:4 Меси (80)

Малага: Камени, Хесус Гамес, Велигтон, Демикелис, Итура, Дуда (6-Портильо), Хоакин (83-Пиязон), И. Камачо, Елизеу, Себа (83-Савиола), Санта Крус

Барселона: Хосе Пинто, Дани Алвес, Маскерано, Пике, Алба (90-Адриано), Фабрегас, Бускетс, Шави, Иниеста, Педро (87-Санчес), Меси (82-Алкантара)