Уейн Рууни ще се изправи срещу любимия си Манчестър Юнайтед на 1/8-финалите в турнира за ФА Къп - Купата на Англия. Голмайстор №1 в историята на "червените дяволи" и Англия, който сега играе за Дарби Каунти, отбеляза един от головете за "овните" при победата с 4:2 над Нортхямптън в преиграване от четвъртия кръг на надпреварата (след 0:0 в първата среща).

34-годишният Рууни се разписа от дузпа в 77-ата минута за тима, воден от холандеца Филип Коку.

Дарби, който е на 13-ото място в Чемпиъншип, ще домакинства на гранда Манчестър Юнайтед на 1/8-финалите за ФА Къп след месец (двубоите ще бъдат в седмицата, стартираща на 2 март).

Срещата на "Прайд Парк" ще бъде много специална за Рууни, който ще се изправи за първи път срещу Юнайтед от 1 януари 2018 година. Тогава с екипа на Евертън играе с "червените дяволи" на "Гудисън Парк", като "карамелите" губят с 0:2.