Българският национал Станислав Ангелов игра цял мач за Енерги (Котбус) при победата с класическото 3:0 над ФСВ Франкфурт. Двубоят бе от седмия кръг на първенството във Втора Бундеслига в Германия.

Валерий Соколенко откри резултата в 21-ата минута, а Емил Юла в края на първата част удвои. Крайното 3:0 оформи Серж Раду в 65-ата.

Пелето е със заслуга за последното попадение на Енерги, след като отне топката в средата на терена, подаде на Денис Сьоренсен, който от своя страна асистира на Раду.

В друг мач от кръга Дуисбург без счупилия ръка Чавдар Янков загуби с 0:1 гостуването си на Оберхаузен и останаха шести в класирането.

Енерги е на осмото място с 10 точки. Лидерът Унион (Берлин) надделя с 2:1 над Рот-Вайс Ален и събра 17 точки. /БЛИЦ