Естудиантес направи решителна крачка към шампионската титла в Аржентина, след като победи Индепендиенте с 2:1 като гост в мач от 16-ия кръг. Три кръга преди края тимът увеличи на пет точки преднината си пред Велес, който във вторник вечерта приема Тигре. Хуан Перейра изведе гостите напред в резултата в шестата минута, възползвайки се от лошо изчистване на защитата на Индепендиенте. Домакините изравниха секунди след почивката с гол на Нико Мартинес. Гастон Фернандес с глава донесе победата на Естудиантес.

Арсенал Саранди запази третата позиция след успех над Сан Лоренсо с 2:1. Саранди е с 28 точки - на 8 от лидера Естудиантес.

Ривър Плейт се изкачи на шеста позиция с 25 точки след победата над Олимпо с 1:0. Попадението бе дело на Адалберто Роман в 32-ата минута. Другият гранд - Бока Хуниорс, претърпя нова загуба - при гостуването на Нюелс Олд Бойс - 0:1. След това поражение Бока е на 12-о място с актив от 20 точки./БЛИЦ

Велес – Тигре

Класиране: 1.Естудиантес 36 точки, 2.Велес 31 (мач по-малко), 3.Арсенал Саранди 28, 4.Годой Крус 27, 5.Расинг 27, 6.Ривър Плейт 27, 7.Нюелс Олд Бойс 27 и други