Евертън се класира с големи мъки за четвъртфиналите за Купата на лигата в Англия. „Карамелите” отстраниха Норич с 4:3 след дузпи (1:1 в редовното време).

Басонг изведе гостите напред в 51-ата минута, а Лион Озмън изравни в 68-ата. В продълженията гол не падна и се стигна до лотарията на дузпите. При тях по-здрави излязоха нервите на домакините. Деулофеу, Баркли, Лукаку и Гибсън бяха точни за Евертън, а Доранс, Уитъкър и Грабън – за „канарчетата”. Пропуските на Хулахан и Редмънд обаче се оказаха фатални и Норич отпадна от турнира.

Също с дузпи Хъл Сити елиминира Лестър с 5:4. Редовното време завърши без гол. Реад Марез изведе „лисиците” напред в 99-ата минута, а в 105-ата Абел Ернандес изравни. Ернандес, Малоуни, Хидълстоун, Акпом и Мейлър не сгрешиха от „бялата точка” за „тигрите”. Дринкуотър, Инлер, Василевски и Варди вкараха дузпите си за гостите, но пропусна Марез за крайното 5:4.