Ейре се спаси от първа домакинска загуба под ръководството на Мартин О’Нийл в световните квалификации. Ирландците завършиха 1:1 с Австрия в двубой от група D. Ирландия добави точка в актива си, но инкасира първи гол като домакин от близо 2 години насам.

Гостите откриха в 31-ата минута с гол на Мартин Хинтерегер, който се възползва от пас на Алаба. Изравнителното попадение падна чак в 85-ата минута. Преди това австриецът Лайнер изчисти от голлинията. Пет минути преди края Джонатан Уолтърс се пребори за топката в наказателното поле и с мощен изстрел по диагонала изравни. Само 120 секунди по-късно Шейн Дъфи вкара с глава, но попадението бе отменено заради фаул в атака.

В друг мач от групата Молдова и Грузия завършиха 2:2. Домакините дръпнаха с 2:0 след голове на Раду Гинзару (15) и Алесандру Дедов (36). Грузинците обаче стигнаха до точката след попадения на  Георгий Маребашвили (65) и Валери Казаишвили (70).