Фенербахче уволни старши треньора Доменико Тедеско. Новината беше официално съобщена от турския гранд. Тя идва след тежката загубата с 0:3 от Галатасарай през уикенда. След звучния шамар "фенерите" почти загубиха шансове за титлата в Суперлигата.
Тедеско беше назначен с двугодишен договор през септември, заменяйки Жозе Моуриньо, който напусна през август, след като Фенербахче отпадна от Шампионската лига (б.р. - в плейофите от Бенфика). Моуриньо стана треньор на Бенфика седмици по-късно.
Фенербахче загуби само два мача от първенството този сезон, но поражението в дербито в неделя ги оставя на 7 точки зад Галатасарай при 3 мача до края.
Отборът на Тедеско спечели Суперкупата на Турция през януари, побеждавайки Галатасарай, но отпадна от Лига Европа в плейофите срещу Нотингам.
Фенербахче не е печелил шампионската лига от 2014 г.
Клубът се раздели също със спортния директор Девин Йозек и футболния координатор Берке Челеби.
Помощник-треньорът Зеки Мурат Голе ще води отбора до края на сезона.