Фейенорд записа пети пореден мач без загуба и втора поредна победа в Ередивизи, след като в двубой от 8 кръг се наложи с 4:2 над АДО Ден Хааг.

Италианският нападател на гранда от Ротердам Грациано Пеле вкара втория си хеттрик от началото на сезона и се изравни с Алфред Финбогасон начело на голмайсторската листа.

Бруно Инди също беше точен за Фейенорд. Рики ван Хаарен и Джорди Класи вкараха за АДО Ден Хааг в последните шест минути на мача, след като в Майк ван Дюйнен изпусна дузпа за гостите в 79-ата минута.

С този успех Фейенорд се изкачи на пето място в класирането с 13 точки, колкото има и шестият АЗ Алкмаар. АДО Ден Хааг е на предпоследната 17-а позиция с актив от 4 точки.

На 29 септември (неделя): Твенте – Грьонинген

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСВ АЙНДХОВЕН 15 т., 2.Хееренвеен 15 т., 3.Аякс 14 т., 4.Витес 14 т., 5.Цволе 14 т. и др.