Фейенорд победи Рода с 2:1 като гост в мач от 22-ия кръг на Ередивизие. С успеха тимът на треньора Роналд Куман се изравни по точки с третия във временното класиране Твенте – по 40. Лекс Имерс откри за гостите в 13-ата минута, а шведът Кристиано Арментерос покачи секунди преди почивката. Мароканецът Ануар Кали върна едно попадение от дузпа в 77-ата минута. Това беше пета поредна загуба за замесения в битката за оцеляване тим на Рода от претендента за титлата.

В друг мач от кръга Хераклес разби аутсайдера Адо Ден Хааг с 3:0 като гост и го закотви на дъното. Бриан Линсен откри още във 2-ата минута, а дубъл на гереманеца Марк Ут (57,34) направи преднината на гостите класическа. И за двата гола на бившия нападател на Кьолн асистира Бен Хасани.

Аякс - Грьонинген

КЛАСИРАНЕ: 1.АЯКС 44, 2.Витес 42, 3. Твенте 40, 4. Фейенорд 40, 5.Хееренвеен 33 и др.