Хераклес и Фейенорд не успяха да се победят и завършиха 1:1 в среща от третия кръг на холандската Ередивизи.

След нулево първо полувреме домакините от Алмело поведоха в резултата в 63-ата минута, когато Вили Овертом се отчете с асистенция за попадението на Глинор Плет – 1:0. Радостта на футболистите на Хераклес продължи само 15 минути, тъй като в 78-ата минута новото попълнение на Фейенорд Гийон Фернандес възстанови статуквото за 1:1. Нападателят получи чудесно извеждащо подаване от Рубен Схакен и не пропусна шанса да огорчи вратаря на домакините Ремко Пасвеер.

След подялбата на точките Фейенорд събра актив от 7 пункта и е на второ място във временното класиране, но с мач повече от грандовете Аякс и ПСВ Айндховен, който с българина Станислав Манолев ще гостува на АДО Ден Хааг от 17:00 часа българско време. Хераклес пък засега остава на пето място с 5 точки.

Хераклес - Фейенорд 1:1
1:0 Глинор Плет (63), 1:1 Гийон Фернандес