Грациано Пеле и Жан-Пол Бьотиус вкараха по два гола за Фейенорд при победата с 5:1 над НЕК Наймеген в мач от 23 кръг на холандската Ередивизи. Италианецът Пеле, който през първото полувреме пропусна и дузпа, вече има 18 гола от началото на сезона.

Лекс Имерк също се разписа за тима от Ротердам, който в 11-ата минута се оказа догонващ в резултата след попадението Сьорен Рийкс от гостите. С този успех Фейенорд събра 43 точки и излезе на трето място в класирането. Със същия актив, но мач по-малко е вторият Твенте. С 43 точки е и четвъртият Витес. Лидер е Аякс с 47.

Твенте отстъпи с 2:3 на петия ПСВ Айндховен. “Филипсите” взеха ранен аванс с голове на Сантяго Ариас и Юрген Локадиа. Душат Тадич удари гредата за гостите, преди те да върнат едно попадение чрез Куинси Проумс в 40-ата минута. Джетро Вилемс върна аванса на ПСВ Айндховен от два гола, но Кайл Ебесилио се разписа за Твенте в 68-ата минута.

ПРЕДСТОЯЩИ
На 9 февруари (неделя): Хераклес – Камбуур, Цволе – Аякс, Валвайк – Утрехт, Грьонинген – Хееренвеен

КЛАСИРАНЕ: 1.АЯКС 47, 2.Твенте 43, 3.Фейенорд 43, 4.Витес 43, 5.ПСВ Айндховен 35 и др.