ФИФА разследва загубата на Аржентина с 1:4 от Нигерия в контролна среща в сряда, след като има подозрение, че двубоят е бил обект на тотомафията.

Това е поредната среща с голове от дузпа, която е под съмнение. Съдията на мача Ибрахим Шайбу от Нигер даде по един 11-метров наказателен удар на двата тима.

“Суперорлите” поведоха с 2:0 в 26-ата минута, след като Шайбу даде дузпа за нарушение на аржентинския бранител Федерико Фасио.

Реферът бе обявил пет минути добавено време в края на мача, но “гаучосите” вкараха попадението си в 98-ата минута. Мауро Босели бе точен от 11-метров наказателен удар.

Аржентина бе без звездите си Лионел Меси, Гонсало Игуаин и Анхел ди Мария. Засега няма съмнения към нито един от играчите, взели участие в мача.

Говорителят на нигерийската федерация Адемола Оладжире обяви, че е информиран за разследването на ФИФА. Шайбу е един от най-опитните рефери в Африка. Той е международен съдия от 15 години, а това е последната година в кариерата му./БЛИЦ