Цволе с Филип Кръстев отстъпи с 1:5 като гост от Утрехт на стадион „Галденваард“ в мач от 28-ия кръг в нидерландската Ередивизи.

Българският национал започна като титуляр за своя тим, като бе на терена до 76-ата минута, когато бе заменен от Мохамед Ухату.

През първото полувреме двата отбора не успяха да стигнат до чисто положение пред някоя от двете врати.

Утрехт успя да излезе напред в резултата по-малко от 120 секунди след подновяването на игровите действия през второто полувремето, след като Сам Ламерс порази вратата на Цволе. Две минути по-късно Йенс Тоорнстра удвои преднината на своя тим.

Цволе съумя да върне едно попадение в 60-ата минута, когато Ленарт Ти бе точен.

Утрехт направи наказателна акция в края на срещата, след като Исак Лидберг вкара две попадения за по-малко от 120 секунди в 77-ата и 79-ата минута на срещата, а Адриан Блейк оформи крайното 5:1 с гола си в 87-ата минута.

След третата си поредна загуба, която е шеста в рамките на 7 двубоя, Цволе се намира на 14-то място в Ередивизи с 28 точки в актива си, докато Утрехт е на 8-ото място с 39.