Българският национал Филип Кръстев изигра нов силен мач за Цволе в нидерландската Ередивизи и записа асистенция при успеха с 2:1 в домакинството срещу Ескелсиор от 29-ия кръг на шампионата.

Ленарт Ти вкара за Цволе още в 8-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Въпреки това, домакините поведоха в резултата две минути по-късно, когато се разписа Анселмо Гарсия МакНълти за 1:0.

В 66-ата минута Кръстев, който игра цял мач, намери с пас между защитниците Одисеус Веланас, който от чиста позиция порази вратата на Екселсиор за 2:0. До края на мача гостите успяха да стигнат до гол, дело на Ланс Дейвестейн, който засече центриране от корнер на Кензо Гудмейн, но така и не успяха да стигнат до реми.

С победата Кръстев и компания събраха 31 точки на 14-ото място във временното класиране, а Екселсиор е 16-и с 22 точки в актива си.