Фиорентина се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Италия. "Виолетовите" биха трудно Сиена с 2:1 в четвъртфинален сблъсък и продължават напред. На полуфинала момчетата на треньора Винченцо Монтела ще срещнат Удинезе. "Фриуланите" вчера удариха сензационно Милан с 2:1 като гост и го изхвърлиха от надпреварата.

Словенецът Йосип Иличич откри за домакините в 20-ата минута, но уругваецът Гилермо Джакомаци изравни след час игра. Бившият съотборник на Валери Божинов в Лече се разписа след асистенция на Валиани. Германският бек Марвин Компер се включи напред при една бърза контраатака и засече подаване на Иличич за крайното 2:1. Съдията Пиеро Джакомели даде рекордно добавено време - 10 минути, но тимът на Фиорентина изстрада успеха.