Фиорентина победи у дома Киево с 2:0 и се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Италия.

„Виолетовите” доминираха през целия мач на своя „Артемио Франки” във Флоренция и поведоха още в 29-ата минута, когато испанският халф Хоакин се разписа за 1:0.

Домакините от Флоренция си решиха мача във втората минута от добавеното време на първата част, след като хърватският нападател Анте Ребич оформи крайното 2:0.

След почивката в 68-ата минута гостите от Верона останаха с човек по-малко на терена, след като Дженаро Сардо си изкара втори жълт и съответно червен картон. Шест минути преди края и ветеранът Масимо Амброзини от домакините бе изгонен и така двата тима доиграха мача с по 10 футболисти.