Фиорентина направи грешна стъпка в борбата за Скудетото, завършвайки наравно - 1:1, като гост на Болоня в мач от 24-ия кръг на Серия А.

Първото полувреме завърши без гол, а през втората част на флорентинци им се наложи да играят с човек по-малко над половин час, след като в 57-ата минута Матиас Фернандес получи втори жълт картон.

Това не им попречи да поведат само 2 минути по-късно. Гостите организираха атака по левия фланг, а оставеният непокрит Кристиан Тело пусна топката към дузпата, където нахлуващият Федерико Бернадески бе безкомпромисен – 0:1.

Само 4 минути по-късно домакините върнаха гола. Годфред Донаш бе намерен вдясно пред малкия пенал, след което пусна диагонално към дузпата, откъдето непокритият Джакерини изтреля по земя и заби в десния ъгъл на опразнената врата на гостите за крайното 1:1.

С мач повече Фиорентина заема третата позиция с 46 точки. Болоня е на 10-о място с 24 точки.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!