ФК Москва спечели градското дерби с ЦСКА, след като в мач от 12 кръг на руската Премиер лига се наложи с 2:0. По този начин воденият от Миодраг Божович тим оглави временното класиране.

Още в четвъртата минута на мача Александър Самедов даде аванс на “гражданите”, след като получи отличен пас след самостоятелен пробив на Бранислав Крунич. В 50-ата минута  и босненецът вкара второ попадение за ФК Москва и гарантира победата на тима си.

С постигната победа воденият от Божович тим събра 23 точки и излезе на първо място в класирането. ФК Москва ще да запази тази позиция почти месец, тъй като предстои пауза в шампионата. На 6 юли шампионът Рубин може да се върне на лидерското място, тъй като за тогава е насрочен отложеният мач с Химки./БЛИЦ

Днес: Сатурн – Локомотив (Москва), Спартак (Налчик) – Зенит

КЛАСИРАНЕ: 1.ФК МОСКВА 23, 2.Рубин 21, 3.Спартак (Москва) 20, 4.Криля советов 20, 5.Динамо (Москва) 20 и др.