Франция победи с 3:2 Белгия във втория полуфинал в Лигата на нациите и ще спори с Испания за трофея. Двубоят на "Алианц Стейдиъм" в Торино беше изключително интересен, като "червените дяволи" поведоха с 2:0, но "петлите" на Дидие Дешан успяха да постигнат обрат.

Точни за Белгия през първото полувреме бяха Яник Ферейра-Караско в 37-ата минута и Ромелу Лукаку в 41-ата. След почивката Франция заигра по-активно и съумя да стигне до успеха. Първо в 63-ата минута Карим Бензема намали изоставането, а в 69-ата се стигна до изравняване. Килиан Мбапе направи 2:2 с точно изпълнение на дузпа. В 91-ата минута във вратата на Тибо Куртоа се разписа и Тео Ернандес.

В неделя (10 октомври) от 21:45 часа Франция ще спори за трофея с Испания. В сряда вечер "Ла Фурия" достигна до финала, елиминирайки Италия след успех с 2:1. Белгийците и "адзурите" ще играят за третото място в неделя от 16:00 часа.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В началото на мача в Торино "петлите" упражниха сериозна преса, но първата голова ситуация се откри пред тяхната врата. В 4-ата минута Ромелу Лукаку центрира в наказателното поле на французите, където Кевин де Бройне стреля от воле, Юго Лорис показа страхотен рефлекс и спаси.

В следващите минути първо Килиан Мбапе, а после и Бенжамен Павар имаха шанс да вкарат, но пропуснаха.

В 14-ата минута Пол Погба изведе Карим Бензема зад защитата на Белгия, но ударът на нападателя бе блокиран от защитник на „червените дяволи“. Девет минути по-късно след комбинация между Павар и Антоан Гризман топката стигна до връхлитащия в наказателното поле Мбапе, който отправи силен удар от движение, но Тибо Куртоа беше на мястото си и улови топката.

Играчите на Роберто Мартинес започнаха да атакуват по-напористо и успяха да поведат в резултата. В 37-ата минута Де Бройне подаде на лявото крило към Яник Ферейра Караско. Футболистът на Атлетико (Мадрид) нахлу мощно в наказателното поле, където намери пролука между двама футболисти на „петлите“ и със силен удар в близкия ъгъл прати топката в мрежата на Юго Лорис - 1:0 за Белгия.

В 41-ата минута задачата на Франция се усложни. Де Бройне проби през центъра и подаде към Лукаку. Нападателят на Челси финтира Люка Ернандес, прескачайки топката, която мина покрай защитника на Франция. Лукаку навлезе сам отляво на наказателното поле на Лорис и покачи на 2:0 с точен удар от малък ъгъл.

В 50-ата минута Гризман центрира в наказателното поле на Белгия, Погба стреля неточно. Първият също пропусна да отбележи, след като в 58-ата минута получи топката на удобна позиция от Мбапе, но не съумя да вкара. Така се стигна до 62-ата минута, когато Бензема намали резултата и върна надеждите на Франция.

В 68-ата минута "петлите" получиха дузпа за нарушение на Тилеманс срещу Гризман. След преглед с ВАР наказателният удар беше отсъден, а от бялата точка Мбапе прониза Куртоа с мощен изстрел - 2:2.

Четвърт час преди края избраниците на Дидие Дешан бяха близо до пълен обрат, но Куртоа спаси. В 87-ата минута пък Лукаку отбеляза второ попадение, но то беше отменено заради засада.

В 90-ата минута Погба удари греда, а секунди след това "петлите" все пак вкараха трети гол и спечелиха. Тео Ернандес овладя подаване на дъгата на наказателното поле и отправи неспасяем удар в долния десен ъгъл на Куртоа, превръщайки се в герой за Франция.

БЕЛГИЯ - ФРАНЦИЯ 2:3
1:0 Яник Ферерйра Караско (37), 2:0 Ромелу Лукаку (41), 2:1 Карим Бензема (62), 2:2 Килиан Мбапе (69-дузпа), 2:3
Тео Ернандес (90+1)

БЕЛГИЯ
: 1.Тибо Куртоа, 2.Тоби Алдервейрелд, 3.Джейсън Денайер, 5.Ян Вертонген , 21.Тимъти Кастан (90  Миши Батшуай), 6.Аксел Витсел, 8.Юри Тилеманс (70  Ханс Ванакен), 11.Яник Ферейра Караско , 7.Кевин де Бройне, 9.Ромелу Лукаку  , 10.Еден Азар (к) (74  Леандро Тросард)
Селекционер: Роберто Мартинес

ФРАНЦИЯ: 1.Юго Лорис (к), 5.Жул Кунде, 4.Рафаел Варан, 21.Люка Ернандес, 2.Бенжамен Павар (90  Лео Дюбоа), 6.Пол Погба, 14.Адриен Рабио (75  Орелиан Чуамени), 22.Тео Ернандес , 7.Антоан Гризман, 19.Карим Бензема  (90  Жордан Верету), 10.Килиан Мбапе
Селекционер: Дидие Дешан

Торино, "Ювентус Стейдиъм"
Съдия: Даниел Зиберт

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия