Световният шампион Франция разнищи Казахстан с 8:0 в мач от група D на квалификациите в зона Европа и кръг преди края се класира за Мондиал 2022 в Катар.

Двубоят на "Парк де Пренс" премина под контрола на домакините. Килиан Мбапе (6, 12, 32) вкара хеттрик след асистенции на Тео Ернандес и Кингсли Коман на два пъти, а други попадения през първата част не бяха реализирани.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката настъпи моментът на Карим Бензема (55, 59), който отбеляза два гола в рамките на четири минути след втора асистенция  на Тео Ернандес и първа за Мбапе. Головото шоу на "петлите" продължи и Адриен Рабио (74) се разписа за 6:0, а до края на мача Антоан Гризман (84-дузпа) бе точен от 11-метров наказателен удар и Килиан Мбапе (87) реализира четвъртия си гол след пас на Муса Диаби.

С успеха си тимът на Дидие Дешан събра 15 точки и е недостижим на върха в групата, което му гарантира място на световното първенство в Катар, където ще защитава титлата си от Мондиал 2018 в Русия. Казахстан завършва последен в тази група с 3 точки след изиграването на всичките си осем мача.

Група D
Босна и Херцеговина - Финландия 1:3
0:1 Маркус Форс (29), 0:2 Робин Лод (51), 1:2 Лука Менало (69), 1:3 Даниел О`Шонеси (73)

Франция - Казахстан 8:0
1:0 Килиан Мбапе (6), 2:0 Килиан Мбапе (12), 3:0 Килиан Мбапе (32), 4:0 Карим Бензема (55), 5:0 Карим Бензема (59), 6:0 Адриен Рабио (75), 7:0 Антоан Гризман (84-дузпа), 8:0 Килиан Мбапе (87)