Воденият от българина Ивайло Петев национален отбор по футбол на Босна и Херцеговина допусна загуба с 1:3 у дома от Финландия и се размина с мечтата да играе на Мондиала в Катар догодина.

Срещата беше много важна за Петев и компания, който играха с човек повече от 37-ата минута. Теему Пуки изпусна дузпа за финландците в 25-ата минута, но четири след това Форс откри резултата.

Численото превъзходство обаче не помогна на тима на Петев, който в началото на втората част допусна и втори гол, дело на Робин Лод. Лука Менало успя да намали резултата в средата на втората част, но футболистът на ХИК Хелзинки Даниел О`Шонеси вкара трети гол за „Суоми“, с който окончателно сломи съпротивата на босненците, които в този мач бяха без голямата си звезда Един Джеко.

Кръг преди края Босна и Херцеговина е на четвърто място в класирането, докато финландците се изстреляха на втората позиция.