Новото попълнение на Челси Лоик Реми вкара единствения гол за Франция при победата с 1:0 над Испания в контролна среща, играна на „Стад дьо Франс“ в парижкото предградие Сен Дени.

Реми се появи в игра през второто полувреме и се разписа в 72-ата минута след асистенция на Матийо Валбуена. Тимът на Дидие Дешан заслужено стигна до победата, а преди попадението имаше отменен гол на Бензема заради несъществуваща засада.

Испания, настоящ европейски шампион, която отпадна в груповата фаза на Мондиал 2014, имаше затруднения в организирането на играта си и не създаде опасности пред вратата на „петлите“.

„Червените фурии“ започнат участието си в квалификациите за Евро 2016 в понеделник (8 септември) срещу Македония. Франция е домакин на европейското първенство след две години и фиктивно е сложена в Група „I” на квалификациите, като ще играе контроли с почиващия отбор от потока.