Фулъм разби КПР с 6:0 в малкото лондонско дерби на 6 кръг на английската Висша лига. Андрю Джонсън вкара хеттрик и спечели дузпа за успеха на “котиджърс”.

Джонсън откри резултата във втората минута, а в 18-ата бе фаулиран в наказателното поле от Патрик Кени. Дани Мърфи бе точен при изпълнението на отсъдената дузпа.

В 38-ата минута Джонсън вкара втория си гол след асистенция на Боби Замора. Четвърт час след началото на втората част 30-годишният нападател офирми своя хеттрик след пас на Дани Мърфи.

Пет минути по-късно Боби Замора асистира за попадението на Клинт Демпси. В 73-ата минута ролите се размениха и американският национал подаде за попадението на юношата на Уест Хям.

За Андрю Джонсън това бе първи хеттрик от седем години.

Попадение на Скот Синклеър от дузпа през първото полувреме и първият гол на Дани Греъм за сезона донесоха на Суонзи победата с 2:0 над Сток Сити.

Синклейър откри резултата в 9-ата минута, след като Райън Шоукрос фаулира Уейн Раутлидж в наказателното поле. Греъм се разписа пет минути преди края, когато прехвърли Асмир Бегович.

Джон Уолтърс и Глен Уилън бяха близо до гол за “грънчарите”, но Суонзи продължава да няма домакинска загуба от началото на сезона./БЛИЦ

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 6 КРЪГ
01.10.11
14:45 ч.
Евертън - Ливърпул 0:2
0:1 Анди Керъл (70), 0:2 Луис Суарес (82)
01.10.11
17:00 ч.
Астън Вила - Уигън 2:0
1:0 Агбонлахор (36), 2:0 Дарън Бент (62)
01.10.11
17:00 ч.
Блекбърн - Манчестър Сити 0:4
0:1 Адам Джонсън (56), 0:2 Марио Балотели (59), 0:3 Самир Насри (73), 0:4 Стефан Савич (87)
Съндърланд - Уест Бромич 2:2
0:1 Морисън (4), 0:2 Лонг (5), 1:2 Бендтнер (24), 2:2 Мохамади (26)
01.10.11
17:00 ч.
Уулвърхемптън - Нюкасъл 1:2
0:1 Демба Ба (17), 0:2 Йонас Гутиерес (38), 1:2 Флетчър (88)
02.10.11
15:30 ч.
Болтън - Челси 1:5
0:1 Даниел Стъридж (2), 0:2 Франк Лампард (15), 0:3 Даниел Стъридж (25), 0:4 Франк Лампард (27), 1:4 Дедрик Боята (46), 1:5 Франк Лампард (59)
02.10.11
17:00 ч.
Фулъм - КПР 6:0
1:0 Андрю Джонсън (2), 2:0 Дани Мърфи (20-дузпа), 3:0 Андрю Джонсън (38), 4:0 Андрю Джонсън (60), 5:0 Клинт Демпси (65), 6:0 Боби Замора (73)