Габон победи Коморските острови с минималното 1:0 в първия им мач от група C на Купата на Африканските нации в Камерун. "Пантерите" бяха без голямата си звезда Пиер-Емерик Обамеянг, който е заразен с COVID-19, а Аарън Бупендза (16) им донесе успеха с красив гол.

В началото играта бе накъсана с нарушения и нито един от двата тима не успя да наложи натиск. В 16-ата минута Аарън Бупендза получи топката в наказателното поле и мигновено шутира от малък ъгъл, пращайки я под гредата. Четири минути след това Канга опита мерника си с изстрел от далеч, но прати топката встрани от вратата.

След почивката Коморските острови се опита да изравни и в 63-ата минута бе близо до гол, но Мохамед Юсуф стреля от воле покрай десния страничен стълб. До края на двубоя "пантерите" успокоиха темпото и запазиха крехката си преднина за първи точки в турнира.

Габон и Мароко, който надви по-рано Гана също с 1:0, са с по 3 точки в групата след първите срещи.