Българският защитник Костадин Гаджалов беше резерва за ФК Дънди при домакинското 1:1 срещу претендента за шампионската титла Абърдийн. По този начин „доновете“ пропуснаха възможността да се изравнят с лидера в шотландската Висша лига Селтик.

Адам Рууни даде аванс на гостите в 36-ата минута, а до края на първото полувреме Абърдийн не получи чиста дузпа в своя полза след игра с ръка на Уили Дайър в наказателното поле.

В 69-ата минута ФК Дънди изравни резултата. Алекс Харис се възползва от грешка на Райън Джак и центрира към наказателното поле, а Стивън Макгин се разписа за домакините.

Така Абърдийн събра актив от 61 точки след 29 изиграни мача и изостава на две точки от лидера Селтик. „Детелините“ може да увеличат преднината си на пет точки, ако по-късно днес победят Дънди Юнайтед като домакин. ФК Дънди е седми в класирането с 40 точки.