Истанбулският гранд Галатасарай не сгреши и отново е начело в турската Супер лига. В мач от 25-ия кръг на първенството домакините победиха Анкарагюджю с 3:0 и изместиха Димитър Иванков и Бурсаспор от върха на класирането. Жо откри резултата на “Али Сами Йен” още в 3-ата минута, а Кейта направи 2:0 в 37-ата. Крайното 3:0 оформи Милан Барош в 90-ата минута.

След успеха Галатасарай е лидер с 53 точки от 25 мача, втори е Бурсаспор с 52, но Иванков и компания имат мач по-малко, от който ще спечелят служебни три точки (срещу Диарбакърспор заради вандалски прояви на феновете и прекратяване на двубоя)./БЛИЦ

Турция, 25 кръг
Газиантепспор – Трабзонспор 1:1
Генчлербирлиги – Фенербахче 0:0
Анкараспор – Касъмпаша 0:3
Анталияспор – Сивасспор 3:0
Истанбул ББ – Диарбакърспор 1:0 (прекратен)
Кайзериспор – Ескишехирспор 1:2
Бурсаспор – Манисаспор 2:0
Галатасарай – Анкарагюджю 3:0
В понеделник
Денизлиспор – Бешикташ

Класиране след 25 кръг: 1.ГАЛАТАСАРАЙ 53, 2.Бурсаспор 52 (24 мача), 3.Фенербахче 49, 4.Бешикташ 48 (24 мача), 5.Трабзонспор 43 и др.