Генк спечели за трети път шампионската титла на Белгия, след като направи 1:1 със Стандард (Лиеж) с изравнителен гол на резервата Нванганга Кенеди.

Още преди мача Генк знаеше, че точка ще бъде достатъчна за титлата. Тимът обаче допусна Стандард да наложи доминацията си и гостите резонно откриха резултата с попадение на защитника Елиаким Мангала през първото полувреме.

Домакините вдигнаха темпото през втората част, но стигнаха до изравняване едва 13 минути преди края. Нигериецът Кенеди се разписа с глава след едва две минути престой на терена.

Стандард (Лиеж) трудно се класира за финалните за сезона плейофи, но в тази фаза записа 8 победи от 10 мача. В другите си две срещи тимът направи две равенства. Серията не се оказа достатъчна за титлата./БЛИЦ