Българският национал Цветан Генков игра цял мач и вкара гол за Висла (Краков) при загубата с 1:3 в гостуването срещу Рух (Хожув). Това бе първи полуфинален мач между двата тима от турнира за Купата на Полша.

Българинът бе един от най-дейните играчи на своя отбор и освен гола имаше още няколко шанса в мача, от които не успя да се възползва. Играчите на Рух първи откриха резултата в срещата в 39-ата минута, когато Аркадиуш Пиеш надбяга защитата на съперника и с премерен удар прати топката във вратата. В 49-ата минута обаче Генков възстанови равенството засичайки с глава центриране от дясно за 1:1. В следващите минути гостите доминираха, но въпреки това домакините от Рух отново поведоха в 68-ата минута, когато след центриране от фаул Марек Шиндровски вкара за 2:1. В 75-ата минута пък домакините си спечелиха и дузпа, реализирана от Павел Абът за крайното 3:1.

Победата дава чудесна изходна позиция за Рух (Хожув) преди реванша, който ще се играе на 10 Април.