Нападателят на националния ни отбор Цветан Генков отбеляза поредния си гол при победата на Висла (Краков) с 3:0 като гост срещу Легия (Гданск). Двубоят бе от 25-ия кръг на полското първенство. След успеха Висла е все по-близо до титлата. Отборът е лидер в класирането с 47 точки, на шест от втория Ягелония (Бялосток), който вчера претърпя загуба у дома от Видзев (Лодз) с 1:3.

Генков пропусна последните три срещи заради контузия. Таранът бе най-активен от Висла в днешния мач и още в 17-ата минута намери мрежата на противника. Патрик Малецки започна атаката, която продължи през Меликсон. Той нахлу в наказателното поле и намери Генков, който простреля вратаря за 1:0. В 29-ата минута Андраш Кирм отбеляза за 2:0 след хубава атака, отново започната от халфа Меликсон. В 82-ата минута Генков се озова на границата на наказателното поле, откъдето отправи неспасяем изстрел, който за лош късмет на нападателя попадна върху напречната греда. Три минути преди края на двубоя Сиваков оформи крайното 3:0. В последната минута от редовното време Цветан Генков бе заменен./БЛИЦ