Съперникът на "Левски" в Лига Европа Гент записа престижна победа с 2:1 като гост на лидера в Белгия Генк. Както е известно, идната сряда "сините" ще гостуват на селекцията на Франки Дюри.

Домакините поведоха още във 2-ата минута чрез Жонелейт, но Гент стигна до обрата и трите точки. В 11-ата минута падна изравнителното попадение. Бразилецът Жоао Карлос, който се подвизаваше в ЦСКА допреди 6 години, прати топката в собствената си врата и по този начин изравни резултата - 1:1.

В 30-ата минута Шломи Арбайтман изведе Гент напред в резултата - 1:2. В 56-ата минута съперникът на "Левски" остана с човек по-малко, след като за втори жълт картон от терена бе изгонен Марко Шулер. Въпреки това избраниците на Франки Дюри удържаха крехкия си аванс до последния съдийски сигнал.

С прибавените три точки Гент събра 32 в актива си и заема третото място след 17 изиграни мача в елита на Белгия. Лидерът Генк остана с 36 точки. Втори с 32 е Андерлехт. /БЛИЦ

Съставът на Генк: 29.Боян Йоргачевич, 12.Кени Томпсън, 6.Стеф Вилс, 3.Марко Шулер, 14.Марио Барич, 7.Тим Смолдерс, 10.Рандал Азофейфа (80-28.Ибрахима Конте), 19.Стийн Де Смет (58-5.Ерленд Хансвейт), 30.Златан Любиянкич, 23.Шломи Арбайтман (79-26.Кристоф Льопоан), 11.Ясин Ел Ганаси

Бъдете с "Левски" в Европа! Туристическа агенция "Галера" ще направи това реалност за Вас! За повече подробности, посетете http://www.galera.bg