Гент завърши 2:2 като гост на Лиерс в мач от 6 кръг на белгийското първенство, като на тима на “бизоните” в четвъртък предстои гостуване на Левски в Лига Европа.

Яя Сумахоро откри резултата за Гент още в шестата минута, но бившият белгийски национал Уесли Сонк изравни след половин час игра.

Само осем минути по-късно Стайн де Смет възстанови аванса на гостите, но 32-годишният Сонк отново вкара изравнително попадение. Този път ветеранът бе точен в последната минута на мача.

Спечелената точка смъкна Гент на пето място в класирането с 13 точки, докато за Лиерс, който е на педпоследната 15-а позиция това бе първата точка за сезона. Лидер е Генк с 15 точки./БЛИЦ

На 12 септември (неделя): Брюж – Генк, Локерен – Вестерло

КЛАСИРАНЕ: 1.ГЕНК 15, 2.Андерлехт 14., 3.Кортрайк 13, 4.Мехелен 13, 5.Гент 13 и др.