Петодивизионният Ройтлинген, където треньор е българинът Георги Донков, записа сензационна победа с 3:1 над Карлсруе в мач от първия кръг на Купата на Германия.

Така тимът на бившия български национал елиминира втородивизионния тим, който през миналия сезон игра плейоф за влизане в Бундеслигата.

И трите гола за Ройтлинген бяха реализирани от Джузепе Рикарди от дузпи в 13-ата, 33-ата и 90-ата минута. И при трите наказателни удари играчи на Карлсруе бяха гонени от игра – Мануел Гуиде, Даниел Гордон и Яник Деем. Денис Кемпе беше точен за втородивизионния тим.

Хофенхайм стана първият елитен тим, който отпадна от Купата на Германия, след като загуби с 0:2 от Мюнхен 1860 като гост. Дейлон Клаасен даде аванс на „лъвовете“ в 51-ата минута, а Фейсал Мулич подпечата победата на домакините в последната минута.