Георги Христов отбеляза гол за Тампа Бей Роудис при първата победа на отбора от предсезонната подготовка. Представителят на втората по сила лига в САЩ - Северно-американската сокър лийг (NASL), се наложи с 3:0 над университетския тим на Тампа на "Пипин Стейдиъм". Това бе втора проверка за тима след 2:2 срещу университета на Южна Флорида миналия уикенд. Тогава нашето момче изработи попадение.

Българският нападател бе точен в 24-ата минута, когато довкара избита от вратаря топка след шут на Шейн Хил. Резултата пък откри Кийт Саваж още в третата минута. Крайното 3:0 фиксира Девин дел До само три минути, след като се бе появил на терена. Христов започна като титуляр, а в 60-ата отстъпи мястото си именно на последния реализатор в проверката.

Следващата контрола на Роудис е на 15 март, когато съперник е още един университет - Флорида Гълф Кост Юнивърсити.