Първото полувреме бе изпъстрено с голови положения и пред двете врати, но повечето опасности бяха пред вратата на стража на Шалке 04 Мануел Нойер. Още във втората минута един от най-активните на терена, младият талант на Ювентус Себастиан Джовинко, стреля неточно, а две минути след това Кастро също бе неточен за тима на Германия. Последва спасяване на вратаря на "адзурите" Консили, който отрази далечен удар на Аого. В 7-ата минута пък Нойер изби изстрел на Джовинко, а само минута по-късно защитникът на Рома Марко Мота уцели гредата след изпълнение на корнер. Италианците се опитаха да притиснат своите съперници и в 18-ата минута Нойер успя да избие от голлинията нов удар с глава на Мота, а при опита за добавка на Роберт Акуафреска топката отново срещна гредата. В 24-ата минута звездата на Интер Марио Балотели отправи много опасен изстрел, който профуча покрай вратата на Нойер, а две минути след това Бьониш пък стреля неточно за Германия. В 32-ата минута Мота за трети път застраши противниковата врата с глава, но този път ударът му бе неточен. До края на първото полувреме "адзурите" създадоха още една-две опасности за вратата на Нойер, а в последната минута на първата част удар на Джонсън към вратата на Италия се отби от германски футболист и резултатът остана непроменен.

Второто полувреме започна с шокиращ гол за Германия. В 48-ата минута русокосият защитник на Хофенхайм Андреас Бек изненада Консили с далечен удар и противно на показанато от двата тима преди почивката бундестимът поведе с 1:0. Италианците опитаха всичко, за да стигнат поне до равенството, но не успяха. В 64-ата минута Нойер спаси удар на Акуафреска. В 73-ата минута резервата Бен-Хатира изчисти от голлинията топката след удар с глава на Марко Андреоли, а 5 минути по-късно Балотели стреля опасно от фаул, но Нойер за пореден път спаси. Две минути преди края Жером Боатенг игра с ръка в наказателното поле на германците, но реферът си затвори очите. Секунди преди края Нойер окончателно отчая "адзурите", след като изби с крак изстрел на Балотели и Германия се класира за финала. На финала бундестимът ще играе с тима на Англия, който драматично отстрани с 8:7 след изпълнение на дузпи Швеция в първия полуфинал.

Италия: Консили, Мота (86-Пизано), Андреоли, Кришито, Морозини, Чигарини, Кандрева (68-Абате), Бокети, Джовинко, Акуафреска (79-Палоски), Балотели

Германия: Нойер, Бек, Бьониш, Хьоведес, Боатенг, Аого, Дежага (86-Дежага), Йозил (90-Хумелс), Марин (54-Бен-Хатира), Джонсън, Кастро

Жълти картони: Абате (Италия); Боатенг, Дежага (Германия). /БЛИЦ