Актуалният световен шампион Германия разби един от най-неприятните си съперници на международната сцена Италия с 4:1 в приятелска среща, играна на „Алианц Арена” в Мюнхен. Тони Кроос (24), Марио Гьотце (45), Йонас Хектор (59) и Месут Йозил (75-дузпа) бяха точни за Бундестима, а резервата Стефан Ел Шаарави (83) се разписа за „адзурите”.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендарния холандец Йохан Кройф, починал на 24 март на 68-годишна възраст в Барселона от рак на белите дробове.

В първите минути гостите от Италия владееха повече топката, но възпитаниците на Йоахим Льов бързо взеха инициативата и в 24-ата минута поведоха, след като Томас Мюлер центрира отдясно, бранител изби топката към дъгата пред наказателното поле, където Тони Кроос с хубав шут се разписа за 1:0. Четири минути по-късно вратарят на гостите Буфон изби топката над гредата след шут на Мюлер.

В последната 45-а минута на първата част Томас Мюлер пак центрира и Марио Гьотце надскочи двама противници, вкарвайки с глава за 2:0.

След почивката Бундестимът продължи да доминира, а „адзурите” с нищо по-сериозно не застрашаваха вратата, пазена от стража на Барселона Марк-Андре тер Щеген, заменил вратаря на Байерн Мануел Нойер. В 59-ата минута Юлиан Дракслер нахлу отляво и подаде към дузпата, където Йонас Хектор с едно докосване бе точен за класическото измерение на резултата – 3:0.

В 74-ата минута Себастиан Руди беше спънат от Буфон и последва дузпа, от която минута по-късно Месут Йозил вкара за 4:0. В 83-ата минута влезлият като резерва Стефан Ел Шаарави се отчете с почетно попадение за "адзурите" с удар от 20 метра, оформяйки крайния резултат.

Германия - Италия 4:1
1:0 Тони Кроос (24), 2:0 Марио Гьотце (45), 3:0 Йонас Хектор (59), 4:0 Месут Йозил (75-дузпа), 4:1 Стефан Ел Шаарави (83)

Германия: Тер Щеген, Мустафи, Хумелс, Рюдигер, Хектор (85 - Гинтер), Руди, Кроос (90 - Крамер), Йозил, Дракслер (85 - Фоланд), Мюлер (69 - Джан), Гьотце (61 - Ройс)

Италия: Буфон, Бонучи (61 - Ранокия), Ачерби, Дармиан, Мота (68 - Пароло), Монтоливо, Флоренци (61 - Де Силвестри), Джакерини (69 - Ел Шарави), Бернардески, Дзадза (78 - Антонели), Инсиние (68 - Окака)