Гол на Матей Видра от воле се оказа победен за Бърнли при успеха с 2:1 като гост на Саутхямптън в мач от 26 кръг на Висшата лига, който беше белязан от лошото време.

Гостите започнаха по-добре и още във втората минута, когато Ашли Уестууд се разписа директно при изпълнение на корнер. Дани Ингс, който не реагира добре на движението на топката при това попадение, изкупи вината си в 18-ата минута, когато с далечен удар изравни резултата.

„Светците“ изглеждаха по-добре адаптирани на мокрия терен и към ветровитото време от бурята „Денис“. Те пропуснаха да поведат, когато топката се удари в напречната греда след удар с глава на Джак Стивънс.

В 60-ата минута Видра добре овладя топката на границата на наказателното поле на Саутхямптън и с удар от воле я прати в мрежата на Алекс Макарти.

Така за първи път от 1947 г. насам Бърнли записва две победи над „светците“ в рамките на един сезон от английския елит. Успехът позволи на тима на Шон Дайч да излезе на 10-о място в класирането, но пет зад петия Шефилд Юнайтед.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 26 КРЪГ
08.02.2020 г., 14:30 часа
Евертън - Кристъл Палас 3:1
1:0 Бернард (18), 1:1 Кристиан Бентеке (51), 2:1 Ричарлисон (58), 3:1 Доминик Калвърт-Люин (88)

08.02.2020 г., 19:30 часа
Брайтън - Уотфорд 1:1
0:1 Абдулайе Дукуре (19), 1:1 Адриан Мариапа (78-автогол)

09.02.2020 г., 16:00 часа
Шефилд Юнайтед - Борнемут 2:1
0:1 Калъм Уилсън (13), 1:1 Били Шарп (45+2), 2:1 Джон Лундстрам (84)

14.02.2020 г., 22:00 часа
Уулвърхемптън - Лестър 0:0