Леванте победи Бетис с 4:3 в среща от 16-ия кръг на Ла Лига. Срещата вървеше съвсем спокойно за домакините, които имаха от три гола до 78-ата минута, но трепериха в края с намален състав.

Дуарте откри за Леванте още във 2-ата минута, а десет минути след това гостите стигнаха до изравнително попадение чрез Манди.

Моралес заби два гола в 22-ата и 24-ата минути, за да даде солиден аванс от две чисти попадения за домакините. В 55-ата минута Роджър увеличи аванса на Леванте до 4:1, но малко по-късно Робер бе изгонен от игра.

С човек повече  Бетис натисна и бе близо до изравняване.

След успеха си домакините са 11-и с 18 точки в актива си, а севилци са с една позиция по-нагоре и с една точка повече. Каналес вкара две попадения в 78-ата и 87-ата минути, а до края домакините с мъка удържаха успеха.

След успеха си Леванте зае 11-о място с 18 точки в актива си, а Бетис е с една позиция по-нагоре и с една точка повече.