ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Голмайсторът на Манчестър Сити Ерлинг Холанд за пореден път попадна в заглавията на световните медии. Повод за това бяха петте гола, които 22-годишният норвежец вкара при победата на „гражданите“ със 7:0 над РазенБалшпорт (Лайпциг).

Медиите наблегнаха на факта, че Холанд е едва третият футболист, разписал се пет пъти в мач от Шампионската лига след Лионел Меси (за Барселона) и Луис Адриано (за Шахтьор Донецк).

Не бива обаче да се подминава факта, че и други играчи са вкарвали пет гола в шампионския турнир на УЕФА. Сред тях има и българин. Преди 59 години Никола Котков бележи пет пъти за Локомотив (София) срещу Малмьо в мач за Купата на европейските шампиони, както се казва предшественикът на Шампионската лига.

Топ Коефициенти за Шампионска Лига!

Интересната прилика между Котков и Холанд е фактът, че двамата бележат своите пет попадения за по-малко от един час. Последният гол на норвежеца срещу РазенБалшпорт (Лайпциг) падна в 57-ата минута, докато Котето се разписва за пети път вратата на Малмьо в 59-ата минута.

Общо 13 футболисти присъстват в списъка на играчите, вкарвали пет гола в среща от КЕШ/Шампионската лига. Сред тях фигурират имената на легендарни фигури за световния футбол като Герд Мюлер, Флориан Алберт и Жозе Алтафини.

От тези 13 футболисти само трима са реализирали петте си попадения за по-малко от половин час. Освен Холанд и Котков, това е правил само белгиецът Пол ван Химст при победата на Андерлехт с 10:1 като гост на финландския Хака Валкеакоски. Той прави това за 58 минути.